74 Buntanic PES 2008
| Name | Buntanic |
|---|---|
| ID | 67785 |
| Real ID | 2249 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
46
Defence
81
Body Balance
80
Stamina
84
Top Speed
75
Acceleration
81
Response
73
Agility
78
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
78
Shot Power
82
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
67
Swerve
75
Header
80
Jump
77
Technique
83
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Defensive Positioning
| Name | Buntanic |
|---|---|
| ID | 67785 |
| Real ID | 2249 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 29 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
