69 Burak Yilmaz PES 2008
| Name | Burak Yilmaz |
|---|---|
| Full Name | Burak Yılmaz |
| ID | 34862 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Besiktas |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
50
Defence
82
Body Balance
74
Stamina
78
Top Speed
67
Acceleration
72
Response
70
Agility
78
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
81
Shot Power
70
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
65
Swerve
67
Header
70
Jump
77
Technique
74
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Burak Yilmaz |
|---|---|
| Full Name | Burak Yılmaz |
| ID | 34862 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Besiktas |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
