59 Burgzorg PES 2010
| Name | Burgzorg |
|---|---|
| ID | 38633 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
60
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
67
Response
74
Agility
69
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
75
Shot Power
56
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
62
Header
75
Jump
70
Technique
58
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Burgzorg |
|---|---|
| ID | 38633 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
