68 Buron PES 2010
| Name | Buron |
|---|---|
| ID | 38197 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
44
Defence
71
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
83
Acceleration
74
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
81
Shot Power
65
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
67
Swerve
67
Header
73
Jump
76
Technique
71
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Buron |
|---|---|
| ID | 38197 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
