64 Bus PES 2008
| Name | Bus |
|---|---|
| ID | 9163 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
66
Defence
73
Body Balance
71
Stamina
80
Top Speed
71
Acceleration
73
Response
70
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
77
Shot Power
53
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
47
Swerve
75
Header
80
Jump
66
Technique
59
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Bus |
|---|---|
| ID | 9163 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
