83 Bussarana (Butragueño) PES 2010
| Name | Bussarana |
|---|---|
| Real Name | Butragueño |
| ID | 96780 |
| Real ID | 31244 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
93
Attack
40
Defence
71
Body Balance
82
Stamina
82
Top Speed
87
Acceleration
96
Response
90
Agility
85
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
77
Shot Power
94
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
64
Swerve
75
Header
75
Jump
85
Technique
97
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition
Skills
- S01 Reaction
- P15 Goal Poacher
- Positioning
- Scoring
| Name | Bussarana |
|---|---|
| Real Name | Butragueño |
| ID | 96780 |
| Real ID | 31244 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
