66 C. Erkin PES 2010
| Name | C. Erkin |
|---|---|
| Full Name | Caner Erkin |
| ID | 36246 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 88 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
56
Defence
75
Body Balance
73
Stamina
77
Top Speed
81
Acceleration
67
Response
74
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
80
Swerve
65
Header
71
Jump
76
Technique
67
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
| Name | C. Erkin |
|---|---|
| Full Name | Caner Erkin |
| ID | 36246 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 88 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
