72 C. Munteanu PES 2010
| Name | C. Munteanu |
|---|---|
| ID | 40913 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
71
Defence
81
Body Balance
60
Stamina
58
Top Speed
61
Acceleration
78
Response
63
Agility
48
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
74
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
74
Jump
50
Technique
65
Aggression
71
Mentality
76
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | C. Munteanu |
|---|---|
| ID | 40913 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 1 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
