67 C. Ramos PES 2010
| Name | C. Ramos |
|---|---|
| Full Name | Christian Ramos |
| ID | 40977 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
69
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
75
Agility
67
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
74
Shot Power
53
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
75
Header
75
Jump
72
Technique
50
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | C. Ramos |
|---|---|
| Full Name | Christian Ramos |
| ID | 40977 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
