65 C. Rolenson PES 2010
| Name | C. Rolenson |
|---|---|
| ID | 66339 |
| Real ID | 803 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
66
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
79
Shot Power
63
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
76
Swerve
74
Header
73
Jump
73
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- S08 Slide Tackle
| Name | C. Rolenson |
|---|---|
| ID | 66339 |
| Real ID | 803 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players