62 Cabion PES 2008
| Name | Cabion |
|---|---|
| Full Name | José Luis Cabión |
| ID | 36721 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 66kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
67
Defence
68
Body Balance
74
Stamina
87
Top Speed
75
Acceleration
80
Response
77
Agility
71
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
73
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
59
Swerve
64
Header
73
Jump
74
Technique
59
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Cabion |
|---|---|
| Full Name | José Luis Cabión |
| ID | 36721 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 66kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
