64 Cabral PES 2010
| Name | Cabral |
|---|---|
| Full Name | Cabral |
| ID | 36849 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
55
Defence
72
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
69
Response
77
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
67
Header
76
Jump
73
Technique
66
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Cabral |
|---|---|
| Full Name | Cabral |
| ID | 36849 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
