71 Cacciatore PES 2010
| Name | Cacciatore |
|---|---|
| Full Name | Fabrizio Cacciatore |
| ID | 40523 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
71
Defence
78
Body Balance
79
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
73
Agility
69
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
73
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
72
Header
77
Jump
68
Technique
60
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Cacciatore |
|---|---|
| Full Name | Fabrizio Cacciatore |
| ID | 40523 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
