61 Çagri Yarkin PES 2008
| Name | Çagri Yarkin |
|---|---|
| ID | 36842 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
40
Defence
68
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
74
Shot Power
72
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
70
Header
75
Jump
75
Technique
76
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Çagri Yarkin |
|---|---|
| ID | 36842 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
