68 Cairney PES 2010
| Name | Cairney |
|---|---|
| Full Name | Tom Cairney |
| ID | 41120 |
| Nationality | England |
| Club | Yorkshire Orange |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 45 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
60
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
73
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
78
Shot Power
69
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
72
Header
76
Jump
75
Technique
66
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Cairney |
|---|---|
| Full Name | Tom Cairney |
| ID | 41120 |
| Nationality | England |
| Club | Yorkshire Orange |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 45 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
