62 Cala PES 2009
| Name | Cala |
|---|---|
| Full Name | Cala |
| ID | 38470 |
| Nationality | Spain |
| Club | Sev Blanco |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
67
Defence
74
Body Balance
73
Stamina
72
Top Speed
70
Acceleration
67
Response
69
Agility
71
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
69
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
58
Swerve
68
Header
72
Jump
68
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Cala |
|---|---|
| Full Name | Cala |
| ID | 38470 |
| Nationality | Spain |
| Club | Sev Blanco |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
