77 Calatayud PES 2008
| Name | Calatayud |
|---|---|
| ID | 7488 |
| Nationality | Spain |
| Club | Racing de Santander |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
83
Defence
82
Body Balance
64
Stamina
65
Top Speed
63
Acceleration
85
Response
66
Agility
49
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
49
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
76
Shot Power
40
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
42
Swerve
42
Header
76
Jump
41
Technique
55
Aggression
70
Mentality
79
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Calatayud |
|---|---|
| ID | 7488 |
| Nationality | Spain |
| Club | Racing de Santander |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
