97 Calcoma (Cantona) PES 2008
| Name | Calcoma |
|---|---|
| Real Name | Cantona |
| ID | 68321 |
| Real ID | 2785 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 88kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
92
Attack
50
Defence
96
Body Balance
84
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
85
Response
73
Agility
93
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
92
Short Pass Accuracy
86
Short Pass Speed
87
Long Pass Accuracy
88
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
90
Shot Power
91
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
79
Swerve
87
Header
74
Jump
95
Technique
94
Aggression
88
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Shooting from Distance
- One-Touch Pass
| Name | Calcoma |
|---|---|
| Real Name | Cantona |
| ID | 68321 |
| Real ID | 2785 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 88kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
