80 Calmela (Candela) PES 2010
| Name | Calmela |
|---|---|
| Real Name | Candela |
| ID | 66422 |
| Real ID | 886 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
70
Defence
78
Body Balance
84
Stamina
80
Top Speed
79
Acceleration
72
Response
79
Agility
83
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
83
Shot Power
75
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
80
Swerve
75
Header
75
Jump
80
Technique
74
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Calmela |
|---|---|
| Real Name | Candela |
| ID | 66422 |
| Real ID | 886 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players