58 Calmen (J. Campos) PES 2008
| Name | Calmen |
|---|---|
| Real Name | J. Campos |
| ID | 67091 |
| Real ID | 1555 |
| Nationality | Mexico |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
87
Defence
72
Body Balance
80
Stamina
60
Top Speed
80
Acceleration
92
Response
80
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
61
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
68
Shot Technique
49
Free Kick Accuracy
42
Swerve
60
Header
96
Jump
78
Technique
86
Aggression
72
Mentality
76
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Calmen |
|---|---|
| Real Name | J. Campos |
| ID | 67091 |
| Real ID | 1555 |
| Nationality | Mexico |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
