62 Camadini PES 2008
| Name | Camadini |
|---|---|
| ID | 7561 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
63
Defence
69
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
76
Agility
77
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
60
Swerve
68
Header
75
Jump
72
Technique
68
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Centre
| Name | Camadini |
|---|---|
| ID | 7561 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 29 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
