68 Campagnaro PES 2009
| Name | Campagnaro |
|---|---|
| Full Name | Hugo Campagnaro |
| ID | 37155 |
| Nationality | Argentina |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
81
Defence
84
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
79
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
82
Header
81
Jump
72
Technique
65
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Campagnaro |
|---|---|
| Full Name | Hugo Campagnaro |
| ID | 37155 |
| Nationality | Argentina |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
