66 Candeias PES 2009
| Name | Candeias |
|---|---|
| Full Name | Daniel Candeias |
| ID | 38521 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
34
Defence
76
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
79
Acceleration
73
Response
77
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
75
Shot Power
75
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
57
Swerve
69
Header
74
Jump
76
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Candeias |
|---|---|
| Full Name | Daniel Candeias |
| ID | 38521 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players