67 Canini PES 2008
| Name | Canini |
|---|---|
| Full Name | Michele Canini |
| ID | 6645 |
| Nationality | Italy |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
79
Defence
72
Body Balance
74
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
67
Response
72
Agility
65
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
74
Shot Power
55
Shot Technique
48
Free Kick Accuracy
50
Swerve
69
Header
76
Jump
68
Technique
55
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Canini |
|---|---|
| Full Name | Michele Canini |
| ID | 6645 |
| Nationality | Italy |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
