68 Capoue PES 2010
| Name | Capoue |
|---|---|
| Full Name | Étienne Capoue |
| ID | 37416 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
62
Defence
85
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
75
Response
68
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
82
Shot Power
60
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
60
Swerve
63
Header
80
Jump
71
Technique
64
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- Centre
| Name | Capoue |
|---|---|
| Full Name | Étienne Capoue |
| ID | 37416 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
