65 Caputo PES 2010
| Name | Caputo |
|---|---|
| Full Name | Francesco Caputo |
| ID | 39483 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
35
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
77
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
73
Shot Power
73
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
68
Swerve
72
Header
76
Jump
76
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Caputo |
|---|---|
| Full Name | Francesco Caputo |
| ID | 39483 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players