69 Carignano PES 2008
| Name | Carignano |
|---|---|
| ID | 36298 |
| Nationality | Argentina |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
32
Defence
84
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
79
Response
71
Agility
72
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
79
Shot Power
75
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
60
Swerve
76
Header
75
Jump
75
Technique
79
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Carignano |
|---|---|
| ID | 36298 |
| Nationality | Argentina |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
