84 Carnalli PES 2008
| Name | Carnalli |
|---|---|
| ID | 68337 |
| Real ID | 2801 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | WB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
60
Defence
78
Body Balance
83
Stamina
85
Top Speed
77
Acceleration
84
Response
78
Agility
79
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
87
Shot Power
68
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
82
Swerve
87
Header
85
Jump
81
Technique
83
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Carnalli |
|---|---|
| ID | 68337 |
| Real ID | 2801 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | WB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
