76 Carragher PES 2009
| Name | Carragher |
|---|---|
| ID | 1913 |
| Nationality | England |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
90
Defence
86
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
82
Response
75
Agility
69
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
79
Shot Power
63
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
60
Swerve
84
Header
83
Jump
70
Technique
65
Aggression
87
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Marking
- Sliding Tackle
- Covering
- Long Throw
| Name | Carragher |
|---|---|
| ID | 1913 |
| Nationality | England |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
