75 Carrasso PES 2008
| Name | Carrasso |
|---|---|
| Full Name | Cédric Carrasso |
| ID | 4019 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
80
Defence
83
Body Balance
63
Stamina
60
Top Speed
66
Acceleration
84
Response
66
Agility
50
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
54
Short Pass Speed
58
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
79
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
42
Swerve
48
Header
70
Jump
55
Technique
59
Aggression
68
Mentality
77
GK Skills
74
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Carrasso |
|---|---|
| Full Name | Cédric Carrasso |
| ID | 4019 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique de Marseille |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
