78 Carrière PES 2008
| Name | Carrière |
|---|---|
| ID | 3776 |
| Nationality | France |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
60
Defence
72
Body Balance
79
Stamina
83
Top Speed
70
Acceleration
72
Response
76
Agility
84
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
87
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
77
Shot Power
81
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
78
Swerve
65
Header
70
Jump
88
Technique
72
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
| Name | Carrière |
|---|---|
| ID | 3776 |
| Nationality | France |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 10 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
