80 Carson PES 2010
| Name | Carson |
|---|---|
| Full Name | Scott Carson |
| ID | 7941 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 86kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
83
Defence
86
Body Balance
59
Stamina
68
Top Speed
68
Acceleration
85
Response
78
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
58
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
80
Shot Power
45
Shot Technique
44
Free Kick Accuracy
42
Swerve
45
Header
85
Jump
55
Technique
58
Aggression
65
Mentality
80
GK Skills
65
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Carson |
|---|---|
| Full Name | Scott Carson |
| ID | 7941 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 86kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players