66 Carter PES 2010
| Name | Carter |
|---|---|
| ID | 50002 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
38
Defence
76
Body Balance
67
Stamina
65
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
81
Agility
78
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
79
Shot Power
74
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
53
Swerve
67
Header
72
Jump
78
Technique
79
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Carter |
|---|---|
| ID | 50002 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players