61 Castolo PES 2008
| Name | Castolo |
|---|---|
| ID | 1867 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Default |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
37
Defence
67
Body Balance
83
Stamina
68
Top Speed
84
Acceleration
75
Response
79
Agility
64
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
57
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
47
Swerve
78
Header
77
Jump
75
Technique
72
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Castolo |
|---|---|
| ID | 1867 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Default |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
