87 Cech PES 2010
| Name | Cech |
|---|---|
| Full Name | Petr Čech |
| ID | 3191 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | London FC |
| National Team | Czech Republic |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 196cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
94
Defence
88
Body Balance
63
Stamina
67
Top Speed
70
Acceleration
95
Response
67
Agility
52
Dribble Accuracy
56
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
46
Shot Accuracy
85
Shot Power
48
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
48
Swerve
51
Header
80
Jump
63
Technique
57
Aggression
71
Mentality
90
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S11 Penalty Saver
| Name | Cech |
|---|---|
| Full Name | Petr Čech |
| ID | 3191 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | London FC |
| National Team | Czech Republic |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 196cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

