72 Celades PES 2008
| Name | Celades |
|---|---|
| ID | 1979 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Zaragoza |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
69
Defence
73
Body Balance
74
Stamina
76
Top Speed
70
Acceleration
71
Response
70
Agility
78
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
78
Shot Power
70
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
66
Header
73
Jump
83
Technique
67
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Centre
| Name | Celades |
|---|---|
| ID | 1979 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Zaragoza |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
