56 Celnili PES 2009
| Name | Celnili |
|---|---|
| ID | 1863 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 38 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
69
Defence
73
Body Balance
81
Stamina
71
Top Speed
65
Acceleration
70
Response
69
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
66
Shot Power
67
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
48
Swerve
66
Header
73
Jump
67
Technique
52
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Celnili |
|---|---|
| ID | 1863 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 38 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players