62 Cevasco PES 2009
| Name | Cevasco |
|---|---|
| ID | 34478 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
65
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
74
Shot Power
58
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
59
Swerve
70
Header
74
Jump
73
Technique
61
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Cevasco |
|---|---|
| ID | 34478 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
