66 Chaiat PES 2009
| Name | Chaiat |
|---|---|
| ID | 6271 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
40
Defence
65
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
70
Shot Power
65
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
78
Swerve
64
Header
78
Jump
81
Technique
79
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Chaiat |
|---|---|
| ID | 6271 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
