70 Chanrau (Chermiti) PES 2010
| Name | Chanrau |
|---|---|
| Real Name | Chermiti |
| Full Name | Amine Chermiti |
| ID | 103269 |
| Real ID | 37733 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 66kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
36
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
83
Acceleration
83
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
76
Shot Power
81
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
74
Header
76
Jump
77
Technique
83
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
- DF Positioning
- Side
| Name | Chanrau |
|---|---|
| Real Name | Chermiti |
| Full Name | Amine Chermiti |
| ID | 103269 |
| Real ID | 37733 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 66kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
