66 Cheberton PES 2010
| Name | Cheberton |
|---|---|
| ID | 103893 |
| Real ID | 38357 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
33
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
64
Swerve
71
Header
73
Jump
75
Technique
78
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Cheberton |
|---|---|
| ID | 103893 |
| Real ID | 38357 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
