64 Chedjou PES 2008
| Name | Chedjou |
|---|---|
| Full Name | Aurélien Chedjou |
| ID | 36996 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | LOSC Lille Metropole |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
60
Defence
70
Body Balance
77
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
64
Header
73
Jump
73
Technique
66
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Chedjou |
|---|---|
| Full Name | Aurélien Chedjou |
| ID | 36996 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | LOSC Lille Metropole |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
