75 Chema PES 2010
| Name | Chema |
|---|---|
| ID | 39501 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
83
Body Balance
57
Stamina
64
Top Speed
62
Acceleration
82
Response
68
Agility
52
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
77
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
42
Swerve
45
Header
75
Jump
48
Technique
59
Aggression
70
Mentality
77
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Chema |
|---|---|
| ID | 39501 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 1 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
