64 Cherkepov PES 2010
| Name | Cherkepov |
|---|---|
| ID | 54112 |
| Nationality | Russia |
| Club | Alashergokh F.C. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
32
Defence
77
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
76
Response
71
Agility
67
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
77
Shot Power
75
Shot Technique
49
Free Kick Accuracy
49
Swerve
72
Header
78
Jump
69
Technique
80
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
2
Condition
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Cherkepov |
|---|---|
| ID | 54112 |
| Nationality | Russia |
| Club | Alashergokh F.C. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
