64 Chester PES 2009
| Name | Chester |
|---|---|
| ID | 38939 |
| Nationality | England |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 39 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
68
Defence
77
Body Balance
70
Stamina
68
Top Speed
71
Acceleration
68
Response
66
Agility
63
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
61
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
71
Shot Power
55
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
76
Jump
65
Technique
60
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Chester |
|---|---|
| ID | 38939 |
| Nationality | England |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 39 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
