65 Chianio PES 2008
| Name | Chianio |
|---|---|
| ID | 101000 |
| Real ID | 35464 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
33
Defence
76
Body Balance
80
Stamina
81
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
69
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
73
Header
77
Jump
74
Technique
79
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Chianio |
|---|---|
| ID | 101000 |
| Real ID | 35464 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
