73 Chicheryo PES 2009
| Name | Chicheryo |
|---|---|
| ID | 95672 |
| Real ID | 30136 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
78
Defence
86
Body Balance
70
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
64
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
78
Shot Power
59
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
74
Header
73
Jump
69
Technique
55
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Chicheryo |
|---|---|
| ID | 95672 |
| Real ID | 30136 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 84kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
