76 Chichizola PES 2010
| Name | Chichizola |
|---|---|
| Full Name | Leandro Chichizola |
| ID | 40553 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
76
Body Balance
60
Stamina
70
Top Speed
71
Acceleration
86
Response
80
Agility
55
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
30
Shot Accuracy
78
Shot Power
40
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
30
Swerve
40
Header
78
Jump
55
Technique
55
Aggression
65
Mentality
75
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Chichizola |
|---|---|
| Full Name | Leandro Chichizola |
| ID | 40553 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players