69 Chico PES 2009
| Name | Chico |
|---|---|
| Full Name | Chico Flores |
| ID | 38473 |
| Nationality | Spain |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
69
Defence
79
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
70
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
75
Shot Power
55
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
74
Header
78
Jump
69
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Chico |
|---|---|
| Full Name | Chico Flores |
| ID | 38473 |
| Nationality | Spain |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
