76 Chilinder (Cherundolo) PES 2010
| Name | Chilinder |
|---|---|
| Real Name | Cherundolo |
| ID | 68652 |
| Real ID | 3116 |
| Nationality | United States |
| Club | Free Agent |
| National Team | United States |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
68
Defence
66
Body Balance
82
Stamina
82
Top Speed
83
Acceleration
72
Response
80
Agility
76
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
70
Shot Power
62
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
67
Swerve
68
Header
72
Jump
75
Technique
69
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
7
Condition
Skills
| Name | Chilinder |
|---|---|
| Real Name | Cherundolo |
| ID | 68652 |
| Real ID | 3116 |
| Nationality | United States |
| Club | Free Agent |
| National Team | United States |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
